Rolety Zewnętrzne

Jak dokonać pomiaru rolety?

Zmierz Szerokość:

Do szerokości wnęki należy doliczyć prowadnice z zapasem około 5cm z prawej i lewej strony (B=G+10cm),

Zmierz Wysokość:

Do wysokości wnęki należy doliczyć odpowiedni rozmiar skrzynki (H=W+S).

System Rolet Zewnętrznych

Rolety zewnętrzne stosowane są głównie z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed wandalizmem i włamaniem. Opuszczony pancerz rolety, wyposażony w specjalne blokady oraz alarm, skutecznie poprawia bezpieczeństwo domów oraz nisko usytuowanych mieszkań.

Zabezpieczają dodatkowo pomieszczenia przed promieniami słońca oraz ich nadmiernym nagrzewaniem się. W okresie grzewczym zmniejszają także zapotrzebowanie na energie cieplną. Jednocześnie poprawiają izolację akustyczną domu, tłumiąc hałasy przenikające z zewnątrz.

Rodzaje Montażu

Cechy Systemów:

  1. System adaptacyjny rolet zewnętrznych stosowany jest w budynkach już istniejących. Profile wykonane z blachy aluminiowej posiadają podwójną powłokę lakierniczą oraz wypełnione są pianką. Dzięki temu roleta jest odporna na czynniki atmosferyczne i zapewnia izolację dźwiękową oraz termiczną. Rolety w systemie adaptacyjnym montowane mogą być w trzech kształtach skrzynek: ściętych pod kątem 45 stopni, półowalnych i ćwierćowalnych.
  2. System nadstawny to uniwersalny system rolet zewnętrznych montowanych w otworze razem z oknem, stosowany zarówno w nowopowstających, modernizowanych jak i już istniejących budynkach. System daje możliwość zabudowy skrzynki z dowolnej strony, z obu stron jak i montaż bez zabudowy.
  3. System podtynkowy rolet zewnętrznych stosowany jest w budynkach dopiero powstających. Nie wyklucza to jednak jego stosowania w budynkach już istniejących. System ten charakteryzuje się montażem pod elewację co powoduje, że staje się jej częścią.

Kolorystyka Lameli Rolet Zewnętrznych

Nowoczesny System Hybrydowy

  • System podtynkowy rolet zewnętrznych stosowany jest w budynkach dopiero powstających, a także w budynkach istniejących,
  • System ten charakteryzuje się montażem pod elewację co powoduje, że staje się jej częścią,
  • Profile wykonane z blachy aluminiowej posiadają podwójną powłokę lakierniczą oraz wypełnione są pianką,
  • Skrzynki systemu podtynkowego funkcjonują jako podkład pod materiały wykończeniowe budynku i nie ingerują w konstrukcję okien, na których są montowane,
  • System podtynkowy Hybrid to propozycja dla zwolenników estetycznych i funkcjonalnych rozwiązań, wpisujących się w standardy nowoczesnego budownictwa,
  • Najważniejszą cechą wyróżniającą system jest pokrywa rewizyjna wykonana z wysokiej jakości PVC.

Instruktaż Jak Poprawnie Mierzyć Rolety Zewnętrzne
Podobne Produkty

Rolety Systemu Screen

Żaluzje Fasadowe

Wróć