Stalowe

Zewnętrzne parapety stalowe wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej w grubości 0,7mm malowana lakierem dekoracyjnym. Charakterystyczną cechą  tego rodzaju parapetu jest wysoka odporność na warunki atmosferyczne. Zaletą dodatkową jest bardzo gładka powierzchnia, która pozwala w łatwy sposób utrzymać je w czystości. 

Parapety stalowe wykonane są  standardowo w kolorach białym - RAL 9010,  lub brązowym - RAL 8017. Istnieje również możliwość malowania parapetów stalowych w dowolnym kolorze z palety RAL.

Opis

Parapety stalowe wykonywane są z blachy o grubości rdzenia 0,75 mm, ocynkowanej, powlekanej wielowarstwowo poliestrami i dodatkowo okleinowane foliami ochronnymi. Istnieje możliwość wykonania parapetów na zamówienie w różnych szerokościach (od 90 do 400 mm) i długościach sztangi do 6mb.  Dodatkowo wyposażone są w zakończenia boczne wykonane z PCV występujące w odpowiednich kolorach i długościach do odpowiednich szerokości parapetów.

Dostępne Kolory:

   ANTRACYT RAL 7024                REBRNY RAL 9006                    BIAŁY RAL 9010                      BRĄZ RAL 8017

       BRĄZ RAL 8019                   ANTRACYT RAL 7016

Dostępne szerokości:

10 cm, 12.5 cm, 15 cm, 17.5 cm, 20, 22.5 cm, 25 cm, 27.5 cm, 30 cm, 32.5 cm, 35 cm, 37.5 cm, 40 cm, Możliwość wykonania innej szerokości na zamówienie.

Wymiary:

                                                 

Instrukcja Montażu:

Właściwy montaż parapetu jest bardzo ważny, jeśli chcemy uniknąć wielu późniejszych problemów. Miejsce i sposób osadzenia parapetu może mieć wpływ na powstawanie mostków termicznych powodujących straty ciepła, a także powstawania grzybów i pleśni. Dlatego przy osadzaniu parapetów należy pamiętać o pewnych zasadach.

  1. Parapet zewnętrzny, niezależnie od materiału z którego jest wykonany, powinien wystawać około 30-40 mm poza krawędź ściany (lecz nie mniej niż 20 mm). Należy go także odpowiednio przymocować do kształtownika progowego ościeżnicy.
  2. Generalną zasadą montowania parapetu jest wprowadzenie jego kołnierza pod profil progowy ościeżnicy w przypadku okien z kształtowników PVC i aluminiowych. W przypadku okien drewnianych, jeśli ramiak nie ma fabrycznie wykonanego wrębu na wprowadzenie kołnierza parapetu zaleca się wykonanie - tzw. „wydry”.
  3. Przycinając parapet na wymiar należy zabezpieczyć krawędzie cięcia farbą antykorozyjną
  1. Parapety zewnętrzne rozszerzają      się  liniowo  (podgrzanie o 50°C powoduje wydłużenie      wynoszące 0,5 mm) dzięki czemu parapety o długości do 6 mb można montować      bez szczeliny dylatacyjnej.
  2. Aby zabezpieczyć prawidłowe      odprowadzanie wody z powierzchni parapetu należy zastosować 5° pochylenie.
  3. Parapety należy montować wraz z      zakończeniami bocznymi wykonanymi z tworzywa sztucznego. Zakończenia      boczne posiadają od strony budynku zamkniętą rynienkę odprowadzającą wodę      na zewnątrz przez co unika się pękania muru.
  4. Samoprzylepną folię ochronną      należy zerwać natychmiast po zamontowaniu parapetu.
  5. Jeśli      zdecydujemy się na montaż parapetów z blachy należy uwzględnić takie      aspekty jak: zmiana wymiarów pod wpływem temperatury (styki dylatacyjne      powinny być rozmieszczone co 2500 mm), podparcie i zabezpieczenie parapetu      przed poderwaniem do góry przez wiatr czy tłumienie odgłosów padającego      deszczu (zabezpieczenie taśmami wygłuszającymi).

Partnerzy

Współpracujemy z najlepszymi producentami! W ofercie produkty m.in. firm